Memorijalni pohod “Zoran Škutor” 2024

Ažurirano:
Zbog nepovoljnih vremenskih uvjeta pohod se pomjera na 09.06.2024. godine.

HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar, u nedjelju 02.06.2024. godine, organizira četvrti memorijalni pohod u spomen na našeg smrtno stradalog kolegu Zorana Škutora.

Kolega Zoran stradao je 15.3.2020. godine, prilikom zimskog uspona na prenjski vrh Osobac (2024 m), a pohod organiziramo na godišnjicu postavljanja spomen ploče na mjestu stradanja zbog pogodnijeg vremena za pristup većeg broja planinara, prijatelja i obitelji.

Pohod je, vođen od naših planinarskih vodiča, planiran iz dva pravca:

• Od Rujišta preko Bijelih Voda, Velikog Prijevorca i Vlasnog Dola, za one koji žele nešto duže pješačiti i imaju bolju fizičku spremu ili,
  • kraćom putanjom od Crnog polja, gdje se dolazi samo terenskim vozilom uz dužu vožnju.

Napominjemo da se radi o zahtjevnoj planinarskoj turi iz oba pravca i obavezna je planinarska oprema. (gojzerice)

Pozivamo sve naše članove i prijatelje da se odazovu i prisustvuju obilježavanju obljetnice uz polaganje cvijeća uz još jedno prisjećanje na taj nesretan događaj.

Polazak na pohod je u nedjelju 02.06.2023. godine u 06:00 sati ispred stadiona, a prijevoz je osobnim vozilima i kombijem društva.

Za više informacija o izletu se možete javiti Toniju Lasiću (tel. 063 514 603 za polazak sa Ruišta) te Darki Glibiću (tel. 063 290 251 za polazak sa Crnog polja).

Za izlet je potrebno prijaviti se najkasnije do petka 31.05.2024. godine i pitati sve dodatne informacije.