Izlet na Kadu

U subotu 18.5.2024. godine HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira uspon do planinarske kuće Kada.

Kada se nalazi na Draganjskoj planini na obroncima planine Prenj na 1.050 mnv. Staza je uključujući i povratak duga 12 km i ima 800 m elevacije te samim time pogodna za sve koji su barem jednom planinarili. Do Kade se hoda cca 2,5 h – 3 h, prolazi se pored prekrasne planinske rječice Dragan rijeke te zatim u serpentinama kroz šumu uspinje prema Dževanluši odakle se pružaju prekrasni vidici na prenjske vrhove Cetinu i Izgorjelu grudu.

POLAZAK: subota 18.05.2024. godine u 07:00 ispred stadiona HŠK Zrinjski. Doći 10 minuta ranije.

POTREBNA OPREMA: preporučljivo planinarske cipele (gležnjače, gojzerice), vjetrovka, ruksak, 2-3 majice kratkih rukava, planinarski štapovi, kapa, zaštita od sunca i vjetra. Ponijeti hranu za jedan dan (ubaciti koju voćku i čokoladicu) i 2l vode (na Kadi je izvor vode).

Trajanje ture: 2,5 – 3 sata hoda u jednom smjeru, povratak u kasnim popodnevnim satima.

Kotizacija za izlet iznosi 25 KM za članove našeg planinarskog društva, a 30 KM za ostale, i uključuje organizaciju izleta, prijevoz i vođenje.

Prijave i uplate izvršiti srijedom na sastanku Društva koji se od 20:00 sati održava u prostorijama HPD Prenja (Dr. Ante Starčevića 17.) Krajnji rok za uplate i prijave je srijeda 15.05.2024. godine.

Informacije kod planinarskog vodiča Bernarde pozivom na broj 063/438-484 ili na viber 063/388-183.

Vodiči zadržavaju pravo izmjene plana uspona i programa prema postojećim uvjetima na terenu te vremenskim prilikama. Također zadržavaju pravo procjene kondicije i sposobnosti pojedinih sudionika uspona. Svi sudionici sudjeluju na osobnu odgovornost, te su dužni pridržavati se uputa vodiča.