Izlet na Orjen – Crna Gora

HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira društveni izlet na planinu Orjen (vrh Subra) u periodu od 08. – 10.11.2024. godine.

Subra je najatraktivniji vrh Orjena kao i Subrin amfiteatar, impresivan visoki kameni bedem koji ispunjava vidik. S vrha se pruža pogled na cijeli Orjenski masiv i jedan je od najopularnijih destinacija na Orjenu. Subrin amfiteatar je jedan od najsurovijih kutaka u cjelokupnom planinskom masivu Orjena i ujedno je najzanimljiviji reljef u primorskim Dinaridima. Moćna stjenovita litica koja čini zid Subrinog amfiteatra visoka je oko 300 m i široka oko 800 m i oduvijek je bila veliki izazov penjačima.

PLAN IZLETA

• Petak 08.11.2024. u 16:00 sati – Polazak iz Mostara ispred stadiona HŠK Zrinjski, a za nešto manje od 3h vožnje stižemo do naše polazne točke, napuštenog motela Borići. Od motela do planinarskog doma „Za Vratlom“ imamo oko 45 minuta laganog uspona.
    Planinarski dom za Vratlom, u vlasništvu je planinarskog kluba Subra, smješten na visini od 1160 mnv u južnom dijelu Orjena. Izgrađen je davne 1953 godine, a u potpunosti renoviran 2011.god. i kao takav odražava bogatu povijesnu baštinu primorskog regiona Crne Gore.
  • Subota 09.11.2024. u 08:00 – Ustajanje, doručak i pripreme za uspon na vrh Subra na 1629 mnv. Penjemo kružnu turu, srednje tešku i tehnički srednje zahtjevnu (povremena upotreba ruku za lagano penjanje) sa cca 600m elevacije i 10km hoda.
    Navečer je predviđeno veselo druženje uz zajedničku večeru koju će pripremiti naš domaćin.
  • Nedjelja 10.11.2024. ustajanje u 09:00 doručak i pripreme za lagani uspon na vrh Siljevik. Vrh je udaljen nekih sat vremena od doma a sa njega se pruža vrhunski pogled na Bokokotorski zaljev. Na vrhu odmor, okrjepa i povratak do doma odakle uzimamo višak stvari te se spuštamo prema motelu Borići. Po dogovoru možemo svratiti do Hercg Novog ili Trebinja na ručak.

Oprema: Klasična višeslojna planinarska odjeća, jakna, gojzerice, zaštita od eventualnih oborina, vjetra i sunca, čeona svjetiljka, vreća za spavanje.
Cijena izleta iznosi 120 KM za članove HPD Prenj 1933. Mostar sa plaćenom članarinom za tekuću godinu (130 KM za ostale).

Prijaviti se možete na linku: PRIJAVA
Prijava postaje važeća uplatom akontacije od 80 KM na sastancima društva najkasnije do srijede 30.10.2024. godine. U slučaju odustajanja potrebno je naći zamjenu jer se akontacija ne vraća.

Broj mjesta je ograničen raspoloživim kapacitetom doma u vrijeme prijave.
U cijenu su uračunati troškovi 2 noćenja, 2 doručka, prijevoza, organizacije i vođenja izleta, te zajedničke večere. Prijevoz je kombijem društva i osobnim automobilima.
Vozači koji budu izabrani da idu vlastitim vozilom biti će oslobođeni troškova prijevoza.

Sve dodatne informacije možete dobiti na broj 063 345 549 Vedran.

Vodiči zadržavaju pravo izmjene plana izleta i programa prema postojećim uvjetima na terenu te vremenskim prilikama. Također zadržavaju pravo procjene kondicije i sposobnosti pojedinih sudionika uzleta. Svi sudionici sudjeluju na osobnu odgovornost, te su dužni pridržavati se uputa vodiča.