Izlet na Matinski Vis kod Žepča

Prostor oko doma Matinski Vis je pogodan za izlete, kampiranje, šetnju i skijanje, biciklizam, a dobro markiranim stazama se može obilaziti šire područje Matinskog visa što mi i planiramo. U sklopu doma je i adrenalinski park, a prostor ispred doma je pogodan za organiziranje raznih sportskih igara kao što su mali nogomet, odbojka i dr pa ponesite i lopte :D. Izlet je prilagođen i za malu raju, ali je nužno da jedan roditelj pođe radi spavanja. Dom se osvjetljava se pomoću solarnih panela, a vodom se snabdijeva iz vlastitog vodovoda i sa obližnjeg izvora.
DATUM: 17.6.2022/ 19.6.2022– Petak poslijepodne/Nedjelja

TURA: Planinarski dom Matinski vis – Kozija stopa – Mujića kosa– Ljubljanska kuća –vrh Visa gdje se nalazi kapela sv. Bernarda – Relej – Mali Vis – Torine – Jame– Matina –Planinarski dom Matinski vis.

POLAZAK: 16:30 h novi most u Mostaru (proširenje za bus). Automobilom je moguće doći direktno do doma.

POVRATAK: nedjelja do 14 h

Cijena izleta s članskom iskaznicom: 60,00 KM, bez članske: 70 km. U cijenu je uključeno 2 spavanja, vođenje, ručak u subotu i troškovi puta.

Prijave slanjem poruke na Viberu i uplata u prostorijama HGSS, najkasnije do srijede 15.6.2022 u 20:00h. U slučaju odustajanja od izleta, vraća se pola uplaćenog iznosa ili je moguće naći zamjenu.

Vodič: Anita Lalić, Mob. 063/315-680, u slučaju da trebate više informacija, isključivo poziv

HRANA i PIĆE – iz ruksaka izuzev kuhani ručak u subotu.

PRIJEVOZ: kombi društva, osobna vozila

PLANINARSKA OPREMA:
Garderoba prilagođena meteo uvjetima na dan izleta, ruksak cca 30L, gamaši, gojzerice zaštićene impregnacijskim sprejom, prva pomoć, čeona lampa, termos sa toplim napitkom, voda, zaštita od sunca, vreća za spavanje, naočale.SMJEŠTAJ: Planinarski dom Matinski vis

ZAHTJEVNOST PLANINARSKE TURE: cca 20 km, 400 m max razlike nv

Važna napomena:

Odazivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uslove za sigurno sudjelovanje na istom, da prihvaća ovaj program, da izletu pristupa na vlastitu odgovornost, te da će se u skladu s’ planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.

U slučaju da vodič procjeni da neko od sudionika ne ispunjava zdravstvene i psihofizičke uslove, te nema potrebnu opremu za obavljanje uspona, vodič zadržava pravo da mu onemogući dalji uspon radi sigurnosti grupe i njega samog.

Organizator zadržava pravo izmjene programa izleta ili odgađanja istog u slučaju nepredviđenih okolnosti na terenu (loši meteorološki uvjeti i sl.).