Izlet na Maglić

HPD Prenj 1933. Mostar i Stanica planinarskih vodiča Mostar organiziraju dvodnevni izlet na Maglić sa noćenjem na Trnovačkom jezeru.

Plan puta

Subota, 06.08.2022. je planirana za prijevoz iz Mostara do NP Sutjeska, kraći turistički obilazak spomenika u Nacionalnom parku Sutjeska te planinarsku turu do Trnovačkog jezera (cca. 2h) i postavljanje šatora.

U nedjelju, 07.08.2022. godine planiran je uspon na Maglić (2.386 mnv), najviši vrh Bosne i Hercegovine (cca 3,5h u jednom smjeru), povratak na Trnovačko jezero, raspremanje kampa i povratak prema Mostaru u poslijepodnevnim satima.

Pored najvišeg vrha Bosne i Hercegovine u Nacionalnom parku se nalazi i prašuma Perućica, jedna od posljednjih očuvanih prašuma u Europi.
Planinarska tura je srednje zahtjevna i nije potrebna dodatna tehnička oprema, osim osobne i opreme za noćenje (šator, vreća, podloška) hrana, voda te zaštita od vjetra,  komaraca i sunca. Na Trnovačkom jezeru voda se može nadopuniti.

Polazak je u subotu, 06.08.2021. godine, u 08:00 kod stadiona HŠK Zrinjski, a prijevoz je osiguran kombijem društva i vlastitim automobilima.

Cijena izleta je 25 KM za članove društva i 30 KM za ostale i uključuje organizaciju i vođenje, ulaznice u Nacionalne parkove i boravišnu taksu na Trnovačkom jezeru.

Troškovi prijevoza nisu uključeni u cijenu i dodatno će se naplaćivati na licu mjesta.

Obzirom da ulazimo na teritorij Crne Gore ponijeti i osobni dokument sa sobom.

Prijave za izlet možete izvršiti PRIJAVA.
Ostale informacije kod voditelja izleta: 063 934 131 – Ivan.

Odzivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje u njemu, da prihvaća program izleta, da pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.