Izlet na Komove, Crna Gora

HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira izlet na Komove, Crna gora u periodu od 09.08-11.08.2024. godine.

PLAN IZLETA

• Petak 09.08.2024. u 16:00 sati – Polazak iz Mostara ispred stadiona HŠK Zrinjski. Nakon duže vožnje dolazimo do visoravni Štavne, početne točke uspona, koja se nalazi na 1800 mnv i smještaj u planinarskom ambijentu Kobil Dol. Noćenje.
  • Subota 10.08.2024. u 07:00 sati – Ustajanje, doručak i pripreme za uspon na Vasojevićki Kom 2461 mnv. Do vrha je potrebno oko 2.5h hoda, staza tehnički nije zahtjevna dok je kondicijski srednje teška. Na vrhu odmor, okrjepa i povratak do smještaja.
    Poslije povratka u smještaj svi koji žele vrijeme mogu provesti u šetnji po prelijepoj visoravni Štavna koja nikoga ne ostavlja ravnodušnim, uživanje je zagarantirano u prelijepim prirodnim krajolicima.
    Navečer je predviđeno druženje uz zajedničku večeru tipičnu za Komove, koju će pripremiti naš domaćin.
  • Nedjelja 11.08.2024. godine – Ujutro buđenje, kava, doručak, pripreme za povratak i posjete od nekih crnogorskih destinacija po dogovoru

Prijavu možete izvršiti preko sljedećeg linka PRIJAVA.

Cijena izleta iznosi 150 KM za članove  HPD Prenj 1933. Mostar sa plaćenom članarinom za tekuću godinu. Akontacije i prijave u iznosu od 50 KM se uplaćuje najkasnije do 31.07.2024. godine (srijeda) na sastanku društva. Broj mjesta je ograničen na 20 osoba.

U cijenu su uračunati troškovi noćenja, prijevoza, organizacije i vođenja izleta, te zajedničke večere. Prijevoz je kombijem društva i osobnim automobilima. Katun gdje ćemo biti smješteni ima ležajeve (vreće za spavanje nisu potrebne), vodu (ispred katuna) i struju, a moguće je i naručiti domaći obrok. Pored važećih putnih isprava ne zaboravite ponijeti eure koji su službeno platežno sredstvo u Crnoj Gori.
Voditelj izleta je Toni Lasić 063 514 603.

Uz dogovor sa izletnicima moguć je dogovor o promjeni polaska iz Mostara prema Crnoj Gori.

Odzivom na izlet, svaki pojedinac potvrđuje da ispunjava zdravstvene i psihofizičke uvjete za sigurno sudjelovanje u njemu, da prihvaća program izleta, da pristupa na osobnu odgovornost, te da će se u skladu s planinarskom etikom pridržavati plana izleta, odluka i uputa vodiča.