Izlet na Kamešnicu

HPD Prenj 1933 Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira u nedjelju 20.10.2024. godine jednodnevni planinarski pohod na planinu Kamešnicu (vrh Konj 1856 metara n/v ).

Do mjesta početka uspona Podgradina dolazi se autobusom iz Mostara preko Širokog Brijega, Posušja, Tomislavgrada i Prisoja.

Uspon traje otprilike oko 3 i po sata u jednom smjeru. S vrha Konj pruža se predivan pogled na jadranske otoke te okolne planine Troglav, Cincar, Tušnicu, Ljubušu, Vran, Malovan, Livanjsko i Duvanjsko polje a najljepši pogled je na Buško jezero.

Polazak je u nedjelju 20.10.2024. godine u 6:00 sati ispred sjevernog ulaza stadiona HŠK Zrinjski, a potrebno je doći 15 minuta ranije. Povratak u Mostar u kasnim popodnevnim satima.

Potrebna oprema: Planinarske cipele, vjetrovka, ruksak, planinarski štapovi, kapa, zaštita od sunca i vjetra i presvlak. Potrebno je ponijeti hranu za jedan dan prema potrebama pojedinca, te minimalno 2 litra vode.

Kotizacija za izlet iznosi 30,00 KM za članove društva a za ostale 40,00 KM. Početak uspona je planiran za 8 sati i 40 minuta s dolaskom na vrh oko 12 sati i 10 minuta a povratak do mjesta Podgradina planiran je oko 15 sati. Tura nije tehnički zahtjevna ali se podrazumijeva solidna kondicija i ne preporučuje se građanima koji prvi put kreću na planinarsku turu.

Prijave i uplate do srijede 16.10.2024. godine na redovitom sastanku Društva.
Za više informacija nazvati organizatora izleta na broj: 063-343-722 Slavko

NAPOMENA:
Sudionici izleta su obavezni pridržavati se uputa vodiča. Sudjelovanje na izletu je na osobnu odgovornost. Organizator zadržava pravo izmjene plana izleta i programa prema postojećim uvjetima na terenu, te vremenskim prilikama, zadržava pravo promjene rute ili otkazivanja ture u slučaju loše vremenske prognoze.