Izlet na Hajdučka vrata i dodjela diploma XVII. općoj planinarskoj školi na Munici

Nakon mature i kampiranja na Bijelim vodama, uslijedila je dodjela diploma polaznicima XVII.planinarske škole. Željno se iščekivao osmi izlet na Hajdučka vrata, najpoznatijeg fotoprizora naših planina. Još jednom nas je poslužilo dobro vrijeme. Ipak, Hajdučka vrata su odlučila taj dan sakriti vidik prema kanjonu Neretve i Divi Grabovici, oblak se spustio točno nad hajdučkim oknom. Planina je svoje rekla, za ovako prekrasne prizore, dođite opet. Bez obzira na magličasti pogled, raspoloženje se nije zamaglilo niti splasnulo. Pokraj Munike školarce je dočekao roštilj, glazba, piće, zabava je mogla početi. Nedjeljno jutro na podnožju Čvrsnice svježe, doručak i kava pokraj naše drvene kućice skrivene u dubokoj borovoj šumi, e to se ne može platit! Uslijedila je svečana dodjela diploma za naših novih 78 kolega planinara.

“Vjerujem kako ste naučili dosta toga od naših kolega planinara, instruktora, predavača, ali i nas troje. Za kraj bih želio samo da nastavite planinariti te ostanete aktivni članovi našeg društva a uvjeren sam kako među vama ima budućih vodiča, alpinista, penjača. Hvala svima na odlično provedena dva mjeseca koja će mi ostati u lijepom sjećanju zauvijek!” Vedro!

Toni

“Cilj škole je da bude temelj vašeg sigurnog planinarskog putovanja, ali prije svega kako bi zavoljeli planinarenje na način da postane važan dio vašeg života. Nadam se kako će vam ova škola biti inspiracija za nove izazove i još mnogo nezaboravnih uspomena kao i podsjetnik kako je život lijep kada ga dijelimo sa drugima pomičući vlastite granice.
Nadam se kako ćemo se često sretati i dijeliti svoja planinarska iskustva.
Do sljedećeg susreta.”

Anela

“Nadam se kako će većem djelu vas planinarenje ostati novootkrivena strast, jedna od onih pozitivnih ovisnosti te kako ste u ovu posebanu dimenziju zakoračili korakom koji ne vodi natrag. Ništa kao planina tako zdravo ne izmore tijelo a tako snažno ne odmori dušu. Planina i planinarenje nas uči poštovati prirodu, brizi i empatiji za ljude oko nas, podučava nas smjelosti i probijanju vlastitih granica, ali na mudar i oprezan način. Sretni smo ako vam bilo kako možemo pomoći jer i mi smo upravo nekad bili u vašim početničkim gojzericama.”

Danijela