Izlet na Durmitor

HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira višednevni izlet na Durmitor od 14. – 17. srpnja 2022. godine.

Osnovno obilježje reljefa durmitorskog područja je prostrana visoravan na 1500 metara nadmorske visine, koju presijecaju duboke kanjonske doline i sa koje se uzdižu impozantni planinski vrhovi, od kojih je 48 sa preko 2000 metara nadmorske visine i među njima najviši Bobotov Kuk s 2523 m.

Izlet je napravljen za dvije grupe planinara. Grupa A – velika grupa sa tehnički i kondicijski lakšim izletima i grupa B – mala grupa sa tehnički i kondicijski težim izletima.

BORAVAK: Kamp Mlinski potok (potrebna oprema za kampiranje)

HRANA i PIĆE – iz ruksaka, mogućnost dogovora zajedničkog obroka

PRIJEVOZ: osobna vozila

CIJENA IZLETA: 60 KM po osobi za članove Društva uz važeću iskaznicu za ovu godinu te uključuje boravak u kampu i organizaciju i vođenje izleta.

PLANINARSKA OPREMA: Garderoba prilagođena meteo uvjetima na dan izleta, ruksak cca 30L, gojzerice, prva pomoć, čeona lampa, voda, zaštita od sunca, oprema za kampiranje.

Napomena za Grupu B: Grupa B će imati sastanak vezan za dodatnu opremu ovisno o stanju na terenu (snijeg). Prednost u grupi B imaju iskusniji planinari i planinari sa završenim alpinističkim tečajem.

PRIJAVE: Prijave za ovaj izlet možete izvršiti na linku: PRIJAVA
Broj prijava: 10-20 osoba

Za informacije i dodatne informacije možete kontaktirati voditelja izleta – Zvonimir 063/822-055.

Program izleta:

Četvrtak 14.07.2022. – Polazak sa parkinga stadiona Zrinjski u 16:00. Dolazak u kamp Mlinski Potok u večernjim satima, postavljanje kampa, druženje.

Petak 15.07.2022. – Polazak u 7:00 prema Sedlu. Uspon na Bobotov Kuk (2523) i Bandijernu (2409) (opcija uspona i Lučinog vrha (2396)). Povratak u kamp u popodnevnim satima druženje i odmaranje. (K2, T2)

Subota 16.07.2022.
• Grupa A: Polazak u 7:00 prema Šarbanu. Uspon: Šarban – Škrčko ždrijelo – Prutaš (2401) – Škrčko ždrijelo – Šarban (K2, T2)
• Grupa B: Polazak u 6:30 prema Todorovom Dolu. Uspon: Todorov Do – Prutaš (2401) – Škrčka jezera – Samar – Šareni Pasovi( 2248 i 2236) – Zeleni Vir– Velika Previja – Ledena Pećina – Šibalića katun – Crno jezero – Kamp. (K4, T4 – izuzetno teško)

Nedjelja 17.07.2022.
• Grupa A: Šetnja oko Crnog Jezera i obilazak Žabljaka
• Grupa B: Uspon na Malog i Velikog Međeda i Terzin bogaz. Uspon: 06:30 – Kamp – Crno Jezero – Orin katun – Struga – Mali Međed (2217) – Veliki Međed (2285 i 2287) – Terzin Bogaz (2306) – Crno Jezero – Kamp. (K3, T3)

Polazak prema Mostaru u popodnevnim satima.

Prisutni na izletu sudjeluju na vlastitu odgovornost i dužni su pridržavati se uputa vodiča. Vodič zadržava pravo promjene rute i satnice ovisno o okolnostima. U slučaju da vodič procjeni da neko od sudionika ne ispunjava zdravstvene i psihofizičke uslove, te nema potrebnu opremu za obavljanje uspona, vodič zadržava pravo da mu onemogući dalji uspon radi sigurnosti grupe i njega samog.