HPD Prenj 1933. Mostar na Matinskom Visu

Planinarsko je društvo HPD Prenj 1933. Mostar od 17.6. do 19.6. bilo u posjeti Matinskom Visu. U planinarskom domu srdačno nas je dočekao Predsjednik PD Vis – Žepče. U subotu jutro u 9:15 započeli smo našu malenu pustolovinu. Ugodna šetnja kroz prirodu u punom cvatu, društvo veselih planinara i dražesnih vodiča obilježili su ovaj trodnevni izlet.

Na vrh smo dospjeli u 12:05 te smo obišli kapelicu sv. Bernarda, zaštitnika planinara. U šetnji su nam se pridružili i gmazovi, vodena zmija, još nama nepoznate vrste i poskok. Zadnjih 20 minuta naše pustolovine kroz prirodu obilježio je nagli uspon koji je iscijedio posljednje kapi energije iz nas. U planinarski dom došli smo u 15:15, a dočekale su nas mahune okusa graha. Ostatak poslijepodneva proveli smo zabavljajući se na zip-lineu i adrenalinskom parku.

Nedjelju jutro proveli smo u putu, no prije toga osvježili smo se vodom s izvora i zasitili rumenim jagodama.