Izlet na Trebević

HPD Prenj 1933. Mostar u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar, u nedjelju 22.09.2024. godine, organizira izlet za građanstvo na planinu Trebević (vrh Sofe 1629 mnv).

Plan putovanja
Vozimo autobusom neka cca 2 i po sata autobusom na relaciji Mostar (Stadion Zrinjski) -Trebević (Ravne- Hotel Pino) uz pauzu za kavu od pola sata.
Hotel Pino na Trebeviću je polazna točka našeg uspona. Od Hotela Pino idemo dobro utabanom i markiranom stazom kroz šumu sve do Planinarskog doma Dobre vode. Od Dobrih voda idemo lijevo i pratimo stazu koja se serpentinama penje do vrha Sofa (1629 mnv).
Nakon pauze za obrok iz ruksaka i slikanja spuštamo se zapadnim grebenom Trebevića pokraj doma SPD Jure Franko i Austro-Ugarskih Artiljerskih položaja iz prvog svjetskog rata, zatim šumom do Pl. Doma Dobre vode a zatim stazom kojom smo i došli do Hotela Pino.
Po dolasku do Hotela Pino popet ćemo se do Vidikovca iznad Sarajeva koji se nalazi kod Trebevićke Žičare, i nakon slikanja vratiti se do autobusa
Očekivano trajanje uspona do vrha oko 03 sata, očekivano ukupno trajanje ture oko 7 sati.

Tehnička zahtjevnost ture: 1 ljetna tura bez potrebnih pomagala
Kondiciona zahtjevnost ture: B manje zahtjevne visokogorske gorske ture sa visinskom razlikom do 500 metara
Potrebna standardna planinarska oprema! Ponijeti hranu u ruksaku za jedan dan, minimalno 2l vode, koju čokoladicu ili sušeno voće, kremu za zaštitu od sunca, kapu, naočale za sunce, vjetrovku i majicu za preobući se.

• 06:30 h – polazak ispred stadiona Zrinjskog (doći desetak minuta ranije kako bi se krenulo na vrijeme)
  • kratka pauza za kavu pumpa INA na auto putu
  • 18:00 h – plan je da oko 18 sati svi budemo u autobusima
  • Dolazak u Mostar u večernjim satima.

Cijena izleta je 40,00KM za članove društva HPD Prenj 1933 i 50,00 KM za ostale, cijena uključuje troškove prijevoza, organizacije i vođenja izleta.

Prijave za izlet podrazumijeva popunjavanje prijavnice na linku PRIJAVA i uplatu cijene cijelog izleta.
Uplate se primaju na redovnim sastancima HPD Prenj 1933 svake srijede 20:00 sati zaključno sa 18.09.2024. godine u prostorijama Društva.
Osim na sastancima srijedom uplatu je moguće izvršiti ostalim danima u izravnom kontaktu sa voditeljem izleta. Nakon izvršene uplate ukoliko netko želi odustati, mora sebi naći zamjenu, nema povratka novca! Osigurano mjesto u autobusu ima samo onaj tko uplati. Broj mjesta je ograničen brojem mjesta u autobusu zato ne čekajte sa prijavom.
Voditelj izleta je Danijel Sedić (063/363-607).

Vodiči zadržavaju pravo izmjene plana izleta i programa prema postojećim uvjetima na terenu te vremenskim prilikama. Također zadržavaju pravo procjene kondicije i sposobnosti pojedinih sudionika uzleta. Svi sudionici sudjeluju na osobnu odgovornost, te su dužni pridržavati se uputa vodiča.