Zimski alpinistički tečaj 2015.

zimskiPlaninarski savez Herceg Bosne u suradnji sa HPD Prenj1933 Mostar organizira zimski alpinistički tečaj. Tečaj će se  od 21. do 28. veljače 2015. održavati na različitim lokacijama planine Čvrsnice. Tečaj je namijenjen planinarima koji se žele osposobiti za zimske uspone a koji se dosad nisu aktivno bavili alpinizmom u zimskim uvjetima, te planinarima koji žele proširiti znanja i usavršavati vještine kako bi bili spremniji za visokogorske uspone i učešća u ekspedicijama na visoke vrhove.
Tečaj će voditi  Alan Račić alpinist instruktor HPS-a iz Alpinističkog odsjeka Penjačkog kluba Picugi iz Poreča (HR) uz asistenciju Igora Petričića iz Riječkog alpinističkog kluba.
Cijena samog tečaja je 200KM po osobi. Troškove boravka i hrane (hrana iz ranca) plaćaju učesnici. Cijena smještaja u planinarskoj kući Munika i planinarskom domu Vilinac na Čvrsnici iznosi 10KM po danu.
U osam dana tečaja polaznici će se upoznati sa osnovama zimskog alpinizma, sa opremom i njenim korištenjem, načinom opisivanja zimskih alpinističkih tura, opasnostima u planinama u zimskim uvjetima, učiti kako se priprema zimska alpinistička tura, kako se kretati u navezu po snijegu i ledu, kako izraditi sidrište u snijegu i ledu, kako se spuštati niz uže u zimskim uvjetima, kako izraditi bivak itd.
Potrebna oprema za uspješno provođenje programa tečaja: uz osnovnu planinarsku opremu za zimske uvjete potrebna je i tehnička oprema: dereze, cepini, ledni alati, užad, pojas, kaciga, karabineri (sponke), kompleti, spravice za osiguravanje, snježni kolci,  ledni vijci, klinovi, zaglavci, zamke(prusike), gurtne (trakice). Naglasak na zimu i zimske uvjete. Zajedničku opremu osigurava organizator a za osobnu opremu bi se trebali pobrinuti sami tečajci (organizator će pomoći u okviru mogućnosti – info na telefone koji su navedeni u objavi). Popunjeni obrazac Prijave za tečaj  (PRIJAVA_ZAT) možete slati na e-mail zimskialpinisticki@gmail.com  od datuma ove objave do 10.2.2014. Broj kandidata je ograničen i prednost će imati oni koji se prijave ranije.  Prijava podrazumijeva i uplatu akontacije za tečaj u iznosu od 100KM na žiro račun društva broj: 3381002200385852 o čemu se dokaz također šalje uz prijavnicu. U slučaju otkazivanja akontacija se ne vraća.
Sve dodatne informacije koje se tiču tečaja možete dobiti na telefon: 063415965.