Planine i planinarske karte: Planinarske staze Hercegovine

M_Juric_Morine Nakon Prenja, evo i njegove braće i sestrica: Čvrsnica, Čabulja, Vran i Crvanj. Previše su lijepi da bi ih se moglo opisati na nekoliko listova, ali onima koje daleka ljepota privlači i koji bi je htjeli vidjeti izbliza nudi se pomoć u vidu džepnih planinarskih karata s ubilježenim stazama, sa fotografijama i pričicama koje spominju neka od do sad otkrivenih odredišta na tim planinama. Ipak puno toga je ostalo skriveno pa onima koji vole istraživati ne manjka izazova.
O čemu je ovdje zapravo riječ? Udruženje za poduzetništvo i posao LiNK Mostar je zajedno s Turističkim klasterom Hercegovine, uz financijsku podršku Japanske agencije za međunarodnu suradnju JICA, realiziralo projekt podrške razvoju planinarskog turizma u regiji Hercegovine. Jedan od rezultata projekta je vodič – Hike Hercegovina/Planinarske staze Hercegovine – u kojem je (zbog nedostatka novca zasad samo u elektroničkoj formi) prikazano 6 planinarskih staza koje se nalaze na nekim od Hercegovačkih planina: Crvnju, Čvrsnici, Čabulji i Vranu. U projekt, koji je podrazumijevao i markiranje staza, osam planinskih društava iz regije Hercegovine uložilo je puno truda. Jedno od tih društava je i naše, a poticaj svima došao je od naše članice koju ako i sretnete u gradu znat ćete da sva pripada planinama, jer to je, kad je riječ o Mireli, tako očito.
M_Juric_Morine
Vodič u pdf formatu možete naći pod sljedećim linkom:
Planinarske staze Hercegovine
Fotografija: Milorad Jovanović