Cincar

Jesen na Kamešnici i Cincaru 3.-4.11.2018.

Po planu aktivnosti našeg društva vikend 03.-04. 11. Je rezerviran za izlet na Kamešnicu i Cincar.

Polazak je planiran u subotu 03.11. U 6:00 h sa stadiona. Usput popijemo kavicu i na polaznoj točki u selu Podgradina smo oko 9 h. Uspon na Kamešnicu traje oko 3 h. Na pola puta imamo sklonište Pešino vrilo uz koje je izvor. Tu možemo obnoviti zalihe vode.

Prva polovina puta nas vodi kroz bukovu šumu a onda izlazumo na čistinu, te se cik cak penjemo istočnim obronkom planine do vrha. Cijelim tim putem pruža nam se pogled na Livanjsko polje te Buško jezero.

Povratak do parkinga i automobila planiran je oko 16h. Zatim idemo do Livna gdje cemo se naći sa domaćinima. Možemo usput kavenisati i produžiti do doma na Kruzima. To nam je krajnje odredište prvog dana. Slijedi zajednička večera te druzenje…

Ustajanje u 7:00, doručak i priprema za uspon na Cincar. U 8:00 polazak na turu. Napravit ćemo kružnu turu u trajanju oko 5 h. Dio puta nas vodi makadamom, zatim jedan dio uspona livadom, a završni dio je kamenit! Znači, svašta po malo. Vrh je na 2006 mnv. Nakon ture kratak odmor u domu te polazak za Mostar.

Što se opreme tiče ne treba posebno naglašavati da je kasna jesen, vrijeme je nepredvidivo, spremite se! Osim zajedničke večere, hrana je iz ruksaka. Spava se u domu pa je dovoljna i ljetna vreća.

Prijaviti se možete na sastancima društva srijedom ili na broj 063/348-963 (Bojan).

Cijena izleta je 40 km u što je uračunat prijevoz, noćenje, večera te organizacija i vođenje. Obvezna je uplata akontacije od 20 km do 31.10. U slučaju lošeg vremena izlet će se odgoditi, ili otkazati. Prijevoz je kombijem društva te osobnim automobilima po potrebi.