Belgijski izviđači

ScoutsPočetkom Srpnja u planinarskim kućama HPD Prenj 1933 Mostar “Planinarski Kutak” na Bogodolu i “Munika” u parku prirode Blidinje boravile su skupine od ukupno 30 belgijskih izviđača. Izviđači su dragovoljno pomogli pri uređenju naših planinarskih objekata i markiranju planinarskih staza, te kupili potreban materijal za bojanje i označavanje.

Vrijedne ruke ovih mladih ljudi koji su boravili na Bogodolu uspješno su trasirale i označile posve novu stazu grebenom planine Čabulje sa koje se pružaju predivni vidici počevši od vrha Velika Vlajna prema istoku i natrag na križanje u Dolovima na postojeću stazu prema Bogodolu.
Druga grupa koja je boravila na Blidinju uspješno je pročistila i označila stazu od planinarske kuće Munika do vrha Veliki Vilinac na planini Čvrsnici.
Većini naših gostiju ovo je bilo prvi put da se sreću sa ovakvim aktivnostima i da uopće borave u visokim planinama što je za njih bilo jedno posebno avanturističko iskustvo.
Pored rada naravno tu je bilo i lijepih trenutaka druženja i planinarenja sa našim članovima, planinarima.
Organizator ovog projekta gosp. Ognjen Kadić pozvan je da i naredne godine planira ovakve aktivnosti i dolazak novih grupa izviđača.
Pogledajte Galeriju fotografija:
[print_gllr id=2862 display=short]