4.7.2015. – Izlet na Mostarsku Bijelu

Jea!U subotu, 4.7.2015., naše društvo organizira izlet na izvor Mostarske Bijele.
Staza koju ćemo proći svojim početnim dijelom se poklapa sa stazom za vrh Lupoglav, a i dalje uglavnom prati rijeku Bijelu prolazeći njenim šljunčanim koritom,  te kroz livade ulazi u gustu grabovu šumu pored tzv. Kravljih pećina i vodi do ostataka nekadašnjeg planinarskog skloništa na 475 mNv. Nedaleko odatle nalazi se špilja iz koje teče  kristalno čist potok dubok 80tak cm.  Špilja je prirodno galerijski osvijetljena. Šetnjom, malo kroz vodu, malo po kamenu, kroz tu nesvakidašnju i pomalo mističnu ljepotu dolazimo do slapa visine oko 10m, prekrasnog prizora zbog kojega se isplati gaziti ledenu vodu.
Prije ulaza u špilju, sa desne strane, je staza kojom se može doći i do samog izvora Bijele, no svakako najatraktivnija točka ovog izleta je špilja sa slapom.
Polazak: 4.7.2015. u 7h ispred stadiona Zrinjskog.
Prevoz osobnim autima.
Voditelj izleta: Josip Zeko
Osobe koje nisu članovi našeg planinarskog društva plaćaju 5KM za organizaciju i vođenje.
Za prijave i informacije javiti se na mob 063794596 (J. Zeko).
NAPOMENA: Ovaj izlet nije kondiciono ni tehnički zahtjevan pa je izvrsna prilika za sve koji nisu naročito fizički aktivni da upoznaju djelić ljepote planine Prenj. Uz standardnu opremu za planinarenje i hranu za jedan dan preporučljivo je ponijeti kremu za zaštitu od sunca, pokrivalo za glavu, papuče ili plastične sandale za prolaz kroz vodu (može se i u čarapama ali ponesite koje rezervne). Vode ima usput pa je dovoljno ponijeti bocu od pola litre i puniti je po potrebi.