Akcija markiranja i čišćenja planinarskih staza

I ovu subotu nastavljena je akcija markiranja i čišćenja planinarskih staza u suradnji sa HGSS Mostar. Odziv je bio još veći od proteklog vikenda, a u akciji je sudjelovalo više od 30 planinara i članova HGSS-a.

Uspješno je očišćen i markiran veći dio staze Diva Grabovica – Plasa. Ova staza se ne koristi još od proteklog rata, a kada se završi otvara se mogućnost lakšeg pristupa pl. kući na Plasi i opcija kružne ture na Hajdučka vrata iz Dive Grabovice.

Planinari iz Jablanice i Konjica su također sudjelovali u akciji na Plasi bez čije pomoći ne bi mogli uspješno trasirati i čistiti ovu stazu.

Nastavljeno je i postavljanje sajli na stazi Kremenac – Mala Čvrsnica, gdje se iznad Doca u završnom usponu kroz stijene staza mora osigurati. Na planini Čabulji obnavljana je markacija i čišćena staza kroz šumu od Dolova na Veliku Vlajinu.

Hvala svima sa akcije u ime društva i svih planinara koji će koristiti nove staze.

Nastavak akcije uskoro.