Zimski uspon na Volujak – 13. i 15.3.2015.

VolujakOvaj vikend, od 13-15.03.2015., naše društvo organizira zimski uspon na Volujak.
Polazak: petak 13.03.2015. u 16h
Nakon 2 do 3 sata vožnje dolazimo na Čemerno gdje će nas čekati naš domaćin iz planinarskog društva Volujak iz Gacka. Tu ostavljamo vozila i dalje nastavljamo pješice do doma u Papinom dolu. Dom se nalazi u podnožju planina Volujak i Lebršnik i do njega se dolazi makadamskim putem dužine 8km koji je sada pod snijegom i ne čisti se. Po dolasku u dom u kasnijim večernjim satima slijedi večera (hrana iz ruksaka) i noćenje. U subotu ujutro, nakon doručka, negdje između 8 i 9 sati planiramo krenuti na uspon na Volujak, s kojega se planiramo vratiti u popodnevnim satima.
Dio ekipe, koja ne planira na uspon, dan može provesti u šetnji po snijegu u dolini između Volujka i Lebršnika gdje ima dosta prostora za višesatnu turu s malim usponima, ili na obližnji Kuk s kojega se pruža dobar pogled na cijelo područje.
U subotu navečer planiramo ugodno druženje uz zajedničku večeru (namirnice za istu uz dogovor kupujemo pri dolasku).
Svi koji planiraju uspon na vrh obavezni su imati zimsku opremu (dereze, cepin, pojas, prusika, 2 -3 karabinera, brile, skije ili krplje za pristup, itd). Ovaj uspon je dio priprema za uspon na Mont Blanc te je za sve koji planiraju ići na taj uspon poželjno da se priključe.
Dio ekipe koji ne ide na vrh također mora imati krplje  ili turne skije kako bi mogli doći do doma.
Cijena noćenja u domu je 10 KM i potrebne su vreće za spavanje.  Dom raspolaže energijom za rasvjetu i punjenje mobitela, te pitkom vodom.
Okvirni troškovi su 40 KM po učesniku ( noćenje,  prijevoz, troškovi organizacije izleta).
Prijave do srijede, 11.3.2015. u 20 sati (kada ćemo dogovoriti konačne pojedinosti) na tel. 063 313 940 (Miroslav Mihalj)
Volujak_JovoElcic

foto: Jovo Elčić