Zimski uspon na Volujak – 11.-13.3.2016.

volujak_bbOvaj vikend, od 11-13.03.2016., naše društvo organizira zimski uspon na Volujak.
Polazak: petak 11.03.2016. u 16:00.
Nakon 2 do 3 sata vožnje dolazimo na prevoj Čemerno gdje će nas čekati naš domaćin iz planinarskog društva Volujak iz Gacka. Tu ostavljamo vozila i dalje nastavljamo pješice do doma u Papinom dolu. Dom se nalazi u podnožju planina Volujak i Lebršnik i do njega se
dolazi makadamskim putem dužine 8 km koji je sada pod snijegom i ne čisti se. Po dolasku u dom u kasnijim večernjim satima slijedi večera (hrana iz ruksaka) i noćenje. U subotu ujutro, planiramo krenuti na uspon na vrh Vlasulju na Volujku, s kojega se planiramo vratiti u popodnevnim satima.
Dio ekipe, koja ne planira na uspon, dan može provesti u šetnji po snijegu u dolini između Volujka i Lebršnika gdje ima dosta prostora za višesatnu turu s malim usponima, ili na obližnji Kuk s kojega se pruža dobar pogled na cijelo područje.
U subotu navečer planiramo ugodno druženje uz zajedničku večeru (namirnice za istu uz dogovor kupujemo pri polasku).
Svi koji planiraju uspon na vrh obavezni su imati zimsku opremu(dereze, cepin, pojas, prusika, 2 -3 karabinera, brile, skije ili krplje za pristup, itd).
Dio ekipe koji ne ide na vrh također mora imati krplje  ili turne skije kako bi mogli doći do doma.
Troškovi izleta su 45 KM po osobi za članove planinarskih društava i 55KM za one koji to nisu. Troškovi uključuju noćenje,  prijevoz i troškove organizacije izleta.
Prijave do srijede, 09.3.2016. u 20 sati (kada ćemo dogovoriti konačne pojedinosti) na tel. 063  486-909(Josip Drmać)
volujak_a