Via Dinarica – vrata u riznicu Dinarida

ViaDinarica523.12.2015.  HPD Prenj 1933 i Stanica planinarskih vodiča Mostar imali su zadovoljstvo i čast biti domaćinima na događaju jako značajnom ne samo za naše dvije udruge nego i za sve građane Mostara i okoline koji su voljni život u našem podneblju učiniti kvalitetnijim i otvoriti ga svijetu.  Naši gosti su bili:
Kenan Muftić – vođa tima Terra Dinarica koji u partnerstvu sa UNDP-om BiH implementira projekat Via Dinarica u Bosni i Hercegovini: Procjena i izgradnja kapaciteta – koji nam je ispričao priču o inicijativi VIA DINARICA od same ideje do danas i promotivno predstavio portal viadinarica.com. Portal , iako se na njemu radi tek 4 mjeseca, već sada je izuzetno sadržajan i bogat korisnim podacima. Istražite malo, kliknite na gornji link, sigurno ćete naći nešto što će vam biti zanimljivo.
Božena Kalpak – Voditeljica Regionalnoga ureda UNDP-a u Mostaru, koji zajedno sa USAIDom podupire projekt VIA DINARICA – koja nam je približila ulogu UNDP-a kao baze za razvoj sličnih, manjih ili većih, projekata u području Zapadnog Balkana.
Neno Pinezić – predsjednik Zajednice obiteljskog turizma– koji nam je prenio osobno, izuzetno bogato, iskustvo rada u oblasti obiteljskog turizma iukazao na nevjerojatno velike turističke potencijale koji se otvaraju kroz projekt Via Dinarica. Prema njegovom uvjerenju, projekt Via Dinarica će oči cijelog svijeta okrenuti prema carstvu Dinarida. Na nama je da svoje “dvorište” uredimo kako bi bilo ugodno onima koji se odluče doći.
Nakon izlaganja družili smo se uz domjenak koji su pripremili članovi HPD Prenj 1933 i SPV Mostar.
Velika je čast bila naći se u društvu ovo troje ljudi koji su nam imali itekako puno toga za reći i ponuditi.  Vjerujem da su njihove riječi naišle na plodno tlo i da će i naša buduća suradnja biti izuzetno plodna i inspirativna.
Na kraju još obavijest za sve one koji još nisu a žele biti uključeni u najnovija događanja u svijetu VIA DINARICE i koji kroz neku od djelatnosti žele postati aktivna stanica tog izuzetno živog organizma – javite se na e-mail adresu: spvmostar@gmail.com ili na viadinarica@viadinarica.com
ViaDinarica1ViaDinarica4
ViaDinarica3