Triglav

TriglavDruštvo organizira izlet na Triglav (Slovenija). Kratak opis plana izleta:
Subota 10.8.2013 polazak u jutarnjim satima iz Mostara, vožnja preko Bleda, nastavak vožnje do Rudnog Polja (predio Pokljuka) 1347 mNv, pješačenje do Vodnikovog doma 1817 mNv (cca 470 mNv se prelzi laganog uspona od automobila do doma, dom je dobro opremljen, pa s toga nije potrebno se pretrpavati stvarima, uspon traje ca. 3 h laganog hoda). Dolazak u Vodnikov dom i noćenje.
Nedjelja 11.8.2013. polazak na uspon u jutarnjim satima najkraćom rutom preko doma Planika 2408 mNv. Od Vodnikovog doma do doma Planika ima pješačenja od 1-1.30 h, staza lagana na strmim dijelovima osigurana sajlama. Od doma Planika do vrha Triglava 2864 mNv prelazi se oko 1.30 h cijeli put je strm i osigaran je sajlama. Povratak do Vodnikovog doma dužom rutom, noćenje u istom domu.
Ponedjeljak 12.8.2013 polazak iz Vodnikovog doma, pješačenje do auta, obilazak Ljubljane, nastavak puta prema Gospiću preko Gorskog kotara, dolazak do planinarskog doma u Gospiću, planinaska kuca VILA VELEBITA, nocenje u tom domu.
Utorak 13.8.2013. polazak iz doma, nastavak puta do Zadra, obilazak grada, eventualno kupanje, obilazak Šibenika, eventualno kupanje, nastavak puta za Mostar.
Za članove drustva, za spavanje u domovima porebno je izdvojiti 30 €, potrebno je još podijeliti troškove goriva i cestarina te 10 KM po osobi za naše društvo.
Prijave, kao dodatne informacije se mogu izvršiti na broj telefona 063/427-919 Josipa, prijave se vrše najkasnije do 4.8.2013. kako bi organizator obezbjedio smještaj i prijevoz. Uz prijavu potrebno je izdvojiti 60 KM, za sigurnost participacije prijava.