Sa pohoda na Dinaru…

13287965_603788723121282_937687056_oTradicionalni pohod na Dinaru, u organizaciji HPS-a, ove godine privukao je preko 300 planinara iz cijele regije.
Oko 4h trajao je uspon iz sela Glavaši, preko skloništa Martinova Košara na najviši vrh Hrvatske. Ukupno 14 članova našeg društva je učestvovalo na pohodu,a u ulozi domaćina smo imali i Matu iz Sinja, kolegu koji je na “privremenom boravku” u RH.
Niti jako sunce i nedostatak hlada pravoj raji nisu umanjili užitak boravka na ovoj planini. Staza koja na početku prolazi kroz manji šumoviti dio, pa nastavlja tipičnim kamenitim terenom i izlazi na travnati plato ispred planinarskog skloništa Martinova Košara u Donjim Torinama. Odavde uspon na vrh traje nekih 2h. Iako se čini kao surova planina zalaskom sunca za oblak Dinara postaje jako pitoma i gostoljubljiva. Zadnji dio uspona prolazi kroz škrape tipične za kraški teren.
Na vrhu je slijedilo tradicionalno: slikanje, obrok, odmor; tim redosljedom.
Spust je trajao skoro pa u pola kraće, a tom su doprinjeli zvukovi tanjura i kašika ili je to bio samo oblik neke halucinacije?? 🙂
Ovakvi susreti su odlična prilika za druženje sa prijateljima-planinarima koje ne viđamo često, ali i za sklapanje novih poznanstava.
Pohvale idu članovima iz HPD Sinjal iz Kijeva koji su pružali domaćinstvo i ručak; Oće li bit graha? Bit će!