Održan zimski Alpinistički tečaj 2015

10U periodu od 21.- 28.2.2015. održan je zimski Alpinistički tečaj u organizaciji Planinarskoga saveza Herceg-Bosne u suradnji sa HPD Prenj 1933 Mostar. Tečaj se održavao na hercegovačkim planinama Prenju i Čvrsnici, a učesnici tečaja su bili smješteni u PD „Adnan Krilić“ na Bijelim vodama i Planinarskoj kući “Blidinje” na Blidinju. Sudjelovalo je ukupno 7 polaznika iz 4 planinarska društva od čega je njih 6 uspješno završilo tečaj. Tečaj je vodio Alan Račić, alpinist instruktor HPS-a iz alpinističkog odsjeka Penjačkog kluba Picugi iz Poreča kojemu je ovo ujedno bio i prvi dolazak na planinu Prenj. Učesnici tečaja su za vrijeme od 8 dana imali priliku da steknu osnovna znanja vezana za izradu sidrišta i osiguravanje u snijegu i ledu, kretanje po snijegu i ledu, ledenjački navez i izvlačenje iz ledenjačke pukotine i sl. Predavanje o snijegu, lavinama i spašavanju iz lavina je održao Ivan Šafradin-Šafra, dugogodišnji član HGSS-a, Stanica Split, u suradnji sa članovima alpinističko penjačkoga kluba Macaklin iz Splita. Hvala svima koji su doprinijeli da se ovaj tečaj realizira, posebno HGSS Stanica Mostar, HGSS Stanica Posušje, HGSS Stanica Split, i GSS Stanici Herceg-Bosanske županije na ustupljenoj opremi za zimski tečaj.
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15