Izlet za građane na planinu Crvanj – 10.5.2015.

Crvanj7 U nedjelju, 10.5.2015., naše planinarsko društvo organizira izlet na planinu Crvanj koja se nalazi u blizini Nevesinja. Planina je prekrivena pašnjacima i privremenim stočarskim naseljima. Odredište izleta je vrh Zimomor (1.920 mnv). Pogled sa Zimomora otkriva raznolikost hercegovačkog krajolika, pa se mogu prepoznati obronci Veleža na jugozapadu, Prenja na sjeverozapadu, Visočice i Treskavice na sjeveru, a prema istoku visoravni Morine, koju nazivaju „Hercegovačkim Tibetom“ zbog specifičnog krajobraza.
Od Mostara do sela Borovčići (Nevesinje), polazne tačke uspona, potrebno je 1:20min vožnje. Od Borovčića nastavljamo pješice do vrha Zimomor. Uspon traje 4h, pri čemu se svlada 950m visinske razlike. Tura je srednje zahtjevna. U povratku smo predvidjeli posjetu Nevesinjskom jezeru.
Potrebna oprema: planinarske cipele, odjeća prilagođena prognozi (rezervna majica za preobući se), sunčane naočale, šešir/kapa, rukavice, vjetrovka, krema za sunčanje, hrana za izlet i 2,5l vode.
Polazak: nedjelja 10.5.2015, u 7h ispred stadiona (strana prema studentskom domu). Doći koju minutu ranije kako bi se krenulo na vrijeme.
Cijena izleta: Kotizacija iznosi 15,00 KM za članove društva i 20KM za one koji nisu članovi. Može se uplatiti najkasnije do 6.5.2015. do 20h kada se održava redovni sastanak društva na adresi Stjepana Radića 76b.
U cijenu izleta su uključeni: prijevoz i vodiči.
Prijave i informacije na telefon broj 063 415 965 – Mirela Jurić do srijede 6.5.2015.
Crvanj8
fotografije: Ana Šoljić Čuljak