Sjeverni Velebit

Izlet na sjeverni Velebit – Premužićeva staza

Naše društvo organizira trodnevnu planinarsku turu Premužićevom stazom na sjevernom Velebitu u periodu od 25.5. do 27.5.2019. godine.

Kratki opis planinarske ture:

• Subota – Polazak u 05:00 sati iz Mostara, dolazak na odredište između 9 i 10 sati i polazak stazom od Baških Oštarija, preko Dabarske Kose do skloništa Skorpovac gdje noćimo. Ukupno oko 6 – 7 sati hoda uz penjanje i posjetu interesantnih lokacija.
  • Nedjelja – Ustajanje, doručak i nastavak putanjom preko Radlovca i izvora Korita do planinarske kuće Alan gdje imamo kuhano jelo za večeru i prenoćište. Ukupno 7 do 8 sati hoda uz obilazak interesantnih odredišta po izboru uz put.
  • Ponedjeljak – Nakon doručka krećemo sa doma Alan najljepšim dijelom Premužićeve staze preko Rosijevog skloništa do Zavižana. Ukupno 5 – 7 sati hoda uz penjanje i posjetu interesantnih lokacija.
    Povratak do vozila uz dogovoreni prijevoz sa parkinga u NP Sjeverni Velebit ispod Zavižana i povratak za Mostar u kasnijim večernjim satima.

Na ovaj izlet potrebno je ponijeti vreću za spavanje, obroke za tri dana (osigurana samo večera u Domu Alan), planinarska iskaznica sa markicom za tekuću godinu radi popusta, putovnica, te ostala oprema za višednevni boravak u planini.

Prijevoz je organiziran kombijem društva i osobnim automobilima.
Za ovaj izlet potrebna je dobra kondicijska sprema.

Cijena izleta je približno 100 KM što uključuje prijevoz, noćenje, ulaznicu za nacionalni park i obrok u domu. Razmijeniti kune. Savjetujemo prijave na vrijeme zbog ograničenosti kapaciteta skloništa. Akontacija je 40 KM, potrebno je uplatiti najkasnije u srijedu 15.5.2019. na sastanku društva.

Kontakt: Bojan Prkić 063/348-963 i Miroslav Mihalj 063/313-940.

Više informacija o Premužićevoj stazi i opis ture na linku.