Izlet na Rilić (Sv. Ilija i Sv. Paškal)

HPD Prenj 1933 Mostar, u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar, organizira izlet za građanstvo na planinu Rilić iznad Gradca (HR) u nedjelju 4.2.2018. god.

Pješački uspon kreće sa magistralnog puta (na Makarskoj rivijeri), ispred benzinske crpke INA u Gradcu. Penjemo se do groblja sv. Ante iznad Gradca, i odatle kreće naša staza. To je lijepo građeni put koji vodi kroz šumu. Dalje, do prijevoja po serpentina​ma, vodi ugodna uzidana staza, kojom izlazimo na greben. Sa staze se pružaju fenomenalni vidici na more. Uspon na vrh Sv. Ilija (773 mnv), koji nalazi se na brdu Grabovici, pruža odlične poglede na greben Rilića, na veliko prostranstvo Biokova, Zagoru, more i Baćinska jezera te na ušće Neretve, na poluotok Pelješac, otoke Korčula, Mljet i Hvar… Povratak je planiran stazom preko sv. Paškala (715 mnv) na čijem se vrhu naliazi ruševina kapele sv. Paškala.
Polazak je u nedjelju – 4.2.2018. u 7:00 h ispred stadiona Zrinjski, ispod velikih stepenica (planirajte doći 10-tak minuta ranije kako bi se krenulo na vrijeme).
Uspon na vrh Sv. Ilija traje cca 2 h 30 min, a povratak je drugom stazom; preko vrha Sv. Paškal (715 mnv). Staza nije zahtjevna, ali treba nositi adekvatnu obuću i odjeću.

Ukoliko završimo sa usponom u planirano vrijeme, ostane nam vremena za kavu, ili pivo uz plažu i zalazak sunca u Gradcu. Povratak u Mostar u večernjim satima.

Cijena izleta je 20 KM za članove planinarskih društva uz predočenje ovjerene planinarske iskaznice za 2017. Ili 2018. godinu, a 25 KM za ostale.
Cijena uključuje prijevoz do Gradca i nazad, troškove organizacije i vođenja izleta.
Prijava i uplata akontacije od 15 KM najkasnije do 31.1.2018. (srijeda; prostorije društva). U slučaju odustajanja od izleta akontacija se ne vraća.
Prijave i informacije se mogu uputiti voditeljici izleta Josipi na broj: 063/427-919, ili Danijelu na broj 063/363-607.

NAPOMENA:  Obvezna oprema podrazumijeva planinarske cipele, topliju odjeću, vjetrovku/jaknu, kapu i rukavice, te rezervnu presvlaku. Hrana je iz ruksaka, a treba ponijeti minimalno 1,5 l vode.

Obavezno ponijeti i važeće putne isprave!

HPD Prenj 1933 Mostar i Stanica planinarskih vodiča Mostar zadržavaju pravo otkazivanja izleta u slučaju nepovoljnih vremenskih uvjeta.