Izlet na Rilić (Sv. Ilija i Sv. Paškal) – 10.4.2016.

HPD Prenj 1933 Mostar, u suradnji sa Stanicom planinarskih vodiča Mostar organizira izlet za građanstvo na planinu Rilić iznad Gradca (HR) u nedjelju 10.4.2016.god.
Planina Rilić, u širem smislu, se ubraja u masiv Biokova, a mi ćemo ispeti njezina 2 vrha, Sv. Iliju (773 mnv) i Sv. Paškal (715 mnv).Pješački uspon kreće sa magistralnog puta(na Makarskoj rivijeri), ispred benzinske crpke INA u Gradcu. Penjemo se do grobljasv. Ante iznad Gradca, i odatle kreće naša staza. To je lijepo građeni put koji vodi kroz šumu. Dalje, do prijevoja po serpentina​ma, vodi ugodna uzidana staza, a posvuda je procvalo cvijeće. U serpentinama izlazimo na greben. Sa staze se pružaju fenomenalni vidici na more. Uspon na vrh Sv. Ilija i na vrh Sv Paškal(s ruševnom kapelicom),pruža odlične poglede na greben Rilića, na veliko prostranstvo Biokova, Zagoru, more i Baćinskajezerate na ušće Neretve, na poluotok Pelješac, otoke Korčula, Mljet i Hvar…
Polazak je u nedjelju – 10.4.2016. u 7:00 h ispred stadiona Zrinjski, ispod velikih stepenica(planirajte doći 10-tak minuta ranije kako bi se krenulo na vrijeme).
Uspon traje cca 2h 30min, a povratak je drugom stazom; preko vrha Sv. Paškal (715 mnv). Staza nije zahtjevna, ali treba nositi adekvatnu obuću i odjeću. Povratak u Mostar u večernjim satima.
Cijena izleta je 20 KM za članove društva, a 25KM za ostale.
Cijena uključuje prijevoz do Gradca i nazad, troškove organizacije i vođenja izleta.
Prijava i uplata akontacije od 15KM najkasnije do 6.4.2016. (srijeda; prostorije društva). U slučaju odustajanja od izleta akontacija se ne vraća.
Prijave i informacije se mogu uputiti voditeljici izleta Josipi Čarapini na broj: 063/427-919.
Osnovna planinarska oprema: planinarske cipele, vjetrovka, ruksak, planinarski štapovi, kapa, naočale za sunce, rezervna majica i čarape. Ponijeti bar 1,5l vode. Obavezno ponijeti i putne isprave!