Izlet na Proklete planine – Prokletije

ProkletijeHPD Prenj 1933 organizira izlet na Prokletije u periodu 17.09.2015 do 20.09.2015. Prokletije su planinski lanac smješten na  na zapadu Balkanskog poluotoka koji se proteže  od sjeverne Albanije na Kosovo i dijelom istočne Crne Gore. Najveci vrh se nalazi u Albaniji , Maja Jezerce  2.694m i ujedno je i  je najviša točka Dinarida.
PLAN IZLETA
17.09.2015. Polazak iz Mostara u prijepodnevnim satima( 11:00) dolazak u popodnevnim satima u dolinu Grbaje i smještanje u planinarski dom Branko Kotlajić.
Za prvi dan boravka 18.09. planiran je uspon na najviši vrh Prokletija Maja Jezerce. Uspon je kategorije 1e.
Drugi dan 19.09. je planiran uspon na Sjeverne Karanfile iz doline Grbaje, te u povratku uspon na Očnjak, najmarkantniji vrh gledan iz doline Grbaje. Uspon na Karanfile je kategorije 1e, a uspon na Očnjak je kategorije 3e. Ukoliko netko od učesnika želi nešto lakšu turu za drugi dan  od doma se može izaći na vrh Volušnica 1879m za koji je potrebno 2h od doma  i ima najljepši  pogled na masiv Karanfila i okolne vrhove i grebenom se može nastaviti  do vrhova Popadija 2056m i Talijanka za koji vam grebenom treba još oko 1h.
U nedjelju 20.09.  planiran je povratak kući, i uživanje na Crnogorskom primorju! Kategorija -1a 🙂
Cijena izleta je 140KM za članove društva, te  155 KM za sve one koji nisu članovi našeg planinarskog društva.
U cijenu su uračunati troškovi noćenja , prijevoza i troškovi organizacije i vođenja izleta.
Smjestaj je u planinarskom domu Branko Kotlajić. Dom ima ležajeve, ali je potrebno ponijeti svoju posteljinu ili vreću za spavanje. U domu ima voda, kuhinja te rasvjeta. Učesnici su dužni sebi osigurati hranu, a u blizini je restoran u kojem se mogu naruciti gotova jela.
Prijave i uplatu akontacije od 50 KM izvrsiti najkasnije do 11.09.2015 Akontaciju i prijavu mozete izvrsiti i na sastanku svake srijede u 20:00, zgrada Vranica.
Prijave i ostale informacije na mail hpdprenj@gmail.com ili na broj 063/ 486-909 Josip
prokletije_-_pogled_na_kolate

Na ovom linku mozete vidjeti video uradak o kulturi, povjesti i o ljudima sa Prokletih planina.
Ako imate dovoljno avanturističkog duha i spremni ste za izazove – Prokletije će vam ispuniti želju! Izdignuti siljasti vrhovi poput tornjeva nadvijaju se iznad pitomih dolina ove planine. Ukratko, jedno od onih mjesta koja pozelite opet posjetiti!