Orjen – dvodnevni izlet u Crnu Goru

orjen 3 (1) Za vikend 7/8.6.2014. organiziramo društveni izlet na planinu Orjen koja se nalazi u Crnoj Gori. Polazak je u subotu, 7.6.2014., u 6:30h ispred stadiona Zrinjskog.
Prvi dan planiramo posjetiti manastir Tvrdoš gdje ćemo osim razgledanja manastira moći i kupiti vino koje proizvode monasi. Nastavljamo do Trebinja gdje ćemo popiti kavu u ugodnom ambijentu pod platanama u pješačkoj zoni, a odvojit ćemo i nešto vremena i za obilazak neodoljive trebinjske pijace. Iz Trebinja nastavljamo dalje prema odredištu, tj. idemo do planinarskog doma pod Vratlom na Orjenu (1160 m) gdje je planirano noćenje, odakle nastavljamo uspon na Subru (1700m). Do doma je od točke gdje počinje uspon potrebno oko 1h hoda.
Nedjelja je rezervirana za uspon na Veliki Kabao (1800m). Povratak u Mostar je u nedjelju, u kasnim večernjim satima.
NAPOMENA: Planinari koji nisu u najboljoj formi mogu ići samo do doma, ne penjati se na vrhove, i uživati u ambijentu i vidicima koji se otvaraju s obronaka Orjena. Prevoz će biti kombi vozilom ili privatnim vozilima, ovisno o broju prijavljenih, a cijena izleta je 30 KM. Noćenje u domu dodatno se plaća 6€. Dom je otvoren vikendom i ima gotovu hranu. Obavezno je ponijeti putovnice.
Polazak: u subotu, 7.6.2014. u 6:30 ispred stadiona Zrinjskog
Voditelj izleta je Miro Mihalj (063313940).

Više informacija o planini, domu i cijenama možete naći na sljedećoj stranici:
Planinarski klub Subra Herceg Novi / Mountaineering club Subra Herceg Novi