Dani dalmatinskih planinara Radošić (Škopljanci) – dvodnevni izlet

DPD I ove godine naše planinarsko društvo je pozvano na manifestaciju “Dani dalmatinskih planinara” na koju se rado odazivamo. Manifestacija će se održati u subotu i nedjelju (17. i 18. svibnja 2014.) na Radošiću (Škopljanci). U sklopu programA proslave 80 godišnjice osnutka, organizaciju i domaćinstvo ove godine je preuzeo Planinarski klub Split. Predviđeno je da se svi sudionici okupe u Radošiću, u subotu 17.05.2014. do 10:30 sati. U prvom dijelu dana je planiran obilazak okolnih planinarskih staza i dijela Planinarskog puta Dalmacije (PPD). U drugom dijelu dana planirano je podizanje šatora na za tu namjenu predviđenim površinama u Škopljancima. Šatore ili drugi prikladni smještaj sudionici osiguravaju sami. Potrebno je ponijeti šator, vreću za spavanje, podlošku, svjetiljku, pribor i zdjelu za jelo, te prikladnu odjeću i obuću za planinarenje.
Za sudionike koji nisu u mogućnosti osigurati osobni šator postoji mogućnost smještaja u velikom šatoru kojega će osigurati i podići organizator. U večernjim satima slijedi program proslave 80 godišnjice osnutka PK Split. Uz dobru spizu i ugodnu atmosferu, ovisno o kondiciji i afinitetima sudionika ovogodišnjih Dana dalmatinskih planinara domaćini su za nedjelju predvidjeli nekoliko planinarskih tura i sportskih natjecanja. Tijekom ranijeg poslijepodneva domaćini časte besplatnim ručkom u baznom logoru uz nastavak prigodnog programa, a planinari će također moći kupiti jelo i piće po popularnim cijenama.
Kontakt osoba ispred HPD Prenj 1933 je Marijo Nikolić 063/345-156 i možete mu se javiti za prijavu (poželjno što prije). Cijena izleta je 30KM. Polazak je u subotu ujutro u 7h ispred stadiona Zrinjskog (dođite 15tak minuta ranije kako bi se krenulo na vrijeme).
Evo programa manifestacije:
DANI DALMATINSKIH PLANINARA
17-18.05. 2014 god. u Radošiću ( Škopljanci )
17.05.2014. god. – SUBOTA
10,30 sati Dolazak planinara u mjesto RADOŠIĆ na sjevernim padinama prijevoja
MALAČKA između planine KOZJAK i OPOR-a.
Okupljanje svih sudionika na prostorima ETNO-EKO sela ŠKOPLJANCI.
11,00 sati Podizanje šatora, smještaj te upoznavanje s mjestom boravka. Prilikom dolaska
na konačno odredište, treba voditi računa o pravilnom parkiranju automobila radi
nesmetanog protoka prometa. Svi planinari koji dolaze pojedinačno ili grupno
svoj dolazak prijavljuju na info pult.
13,00 sati Početak obilaska poučno ekoloških lokaliteta na širem području Radošića, i
planinarenja prema OPORU i BOTIČIMA uz pratnju planinarskih vodiča.
19,00 sati Početak svečanog otvaranja Dana dalmatinskih planinara uz prigodni program.
21,00 sati Zabavni program uz druženje svih sudionika uz pjesmu i ples. Ponuda jela i pića
po pristupačnim cijenama.
18.05.2014. god. – NEDJELJA
07,00 sati Priprema za odlazak na planinarenje uz pratnju planinarskih vodiča.
07,30 sati Grupa „A“ – pravac kretanja: ŠKOPLJANCI – BOTIĆI – LABIN –
LABINŠTICA (701M) – LABIN – BOTIĆI ŠKOPLJANCI
9,30 sati Grupa „B“ – pravac kretanja: ŠKOPLJANCI – BOTIĆI – LONČARI –
ŠKOPLJANCI
12,00 sati Sastanak predstavnika planinarskih društava i klubova – koordinacija
14,00 sati Zajednički ručak uz planinarski grah
15,30 sati Održavanje sportsko-planinarskih nadmetanja
17,00 sati Završetak dana dalmatinskih planinara i odlazak kućama.
UMOR PROLAZI – ZADOVOLJSTVO I USPOMENE OSTAJU!