Botin – Nema odustajanja! – 7.12.2014.

BotinHPD Prenj 1933 Mostar organizira uspon na Botin koji s nadmorskom visinom od 1963m  predstavlja najviši,  a po mišljenju mnogih i najatraktivniji, vrh planine Velež . Polazište uspona je s platoa Podveležja iz Gornjeg Kružnja, u zaseoku Avlije do kojeg se penje  asfaltni put. Ovo je ujednoi početna točka Visokogorske hercegovačke obilaznice/trasferzale – (KT1) – koja se planinarskom stazom nastavlja do skloništa  „Brasina“na 1450 mnv .  Staza počinje lošim makadamskim putem  između suhozida.  Vidno su obilježene dvije čatrnje s pitkom vodom na početku trase i još jedan izvor pri samom vrhu. Staza dalje vodi kroz bukovu šumu te se po izlasku iz šume strmije penje golim kamenjarom,  a završni uspon siparom je strm i klizav. S  vrha vidici pucaju sve do mora.
Polazak: u nedjelju, 7.12.2014.  u 5:30 ispred stadiona.
Prijevoz je osobnim automobilima.
Trošak organizacije i vođenja uspona za članove našeg društva ili goste iz drugih planinarskih društava se ne naplaćuje, a za sve ostale je 5KM po osobi.
Ponijeti topliju odjecu, hranu, vodu itd.
Prijave radi organizacije Josipu Drmaću na mob.  063486909.
Nadamo se povoljnoj vremenskoj prognozi 🙂